Aktualności

19 dnia aktywności w celu zapobiegania przemocy wobec dzieci i młodzieży, 1-19 listopada

1-19.11.2017.2017

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie, jak co roku promuje Międzynarodową Kampanię: "19 Dni Aktywności w celu zapobiegania przemocy wobec dzieci i młodzieży, 1-19 listopada". Finał kampanii odbywa się dnia 19 listopada, kiedy obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI. W 2017 roku szczególną uwagę zwróciliśmy na "POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI" u dzieci.
Kampania miała charakter edukacyjno-informacyjny i była skierowana do dzieci. Jej celem było wzmacnianie poczucia własnej wartości u dzieci i uświadomienie dzieciom posiadania swoich praw. W ramach kampanii do wszystkich przedszkoli z terenu powiatu leżajskiego przesłaliśmy materiały dla nauczycieli do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi.
Dodatkowe informacje na temat kampanii można uzyskać na stronie internetowej: www.19days.woman.ch

 

Konkurs plastyczny pt. ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

10.2017

Mieszkańcy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w rodzinie w Nowej Sarzynie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Fundację „Znajdź Pomoc”.
W arteterapii, czyli terapii przez sztukę uczestniczyły zarówno dzieci, jak i dorośli. Celem konkursu była, m.in. aktywizacja społeczna uczestników, rozwój ich pasji i umiejętności plastycznych. Uczestnicy zajęć wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością, do wykonania swoich prac wykorzystywali różne techniki plastyczne. Bardzo się cieszymy, że praca jednego z naszych najmłodszych mieszkańców została wyróżniona w konkursie.

Galerię zwycięskich prac można obejrzeć na stronie internetowej fundacji: www.znajdzpomoc.pl/konkurs_plastyczny_wyniki.html


Więcej informacji na temat działalności fundacji można uzyskać na stronie internetowej: www.znajdzpomoc.pl

 

Więcej…

 

Bezpieczne wakacje

29.06.2017

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w rodzinie w Nowej Sarzynie włączył się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. W ramach akcji, z dziećmi przeprowadzono zajęcia na temat zasad poruszania się w ruchu drogowym, znajomości podstawowych znaków drogowych, udzielono informacji o służbach ratowniczych, zapoznano z numerami telefonów alarmowych i przekazano inne ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.
Więcej informacji na temat akcji „Bezpieczne Wakacje” można uzyskać na stronie internetowej: https://bezpiecznewakacje.pl/

 

Więcej…

 

Wakacje 2017

24.06.2017

Na rozpoczęcie wakacji zorganizowaliśmy w naszym Ośrodku wspólne zajęcia dla mam i dzieci. Wszyscy uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Nasze wymarzone wakacje”, wspólnie rozwiązywano krzyżówki o tematyce wakacyjnej oraz odgadywano zagadki. Za zaangażowanie w zajęcia dzieci wraz z mamami otrzymały nagrody.

 

Więcej…

 

Dzień Dziecka

01.06.2017

Dzień Dziecka to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Z tej okazji mamy przygotowały liczne słodkości. Najwięcej radości sprawiły naszym najmłodszym mieszkańcom otrzymane prezenty, zabawy trwały cały dzień.

Więcej…

 

Czytanie dzieciom

30.05.2017

W naszym Ośrodku gościliśmy nauczycielkę z uczniami z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie. Młodzież czytała dzieciom bajki, zadawała pytania dotyczące treści wysłuchanych opowieści oraz zadawała ciekawe zagadki. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, było wesoło i słodko za sprawą otrzymanych na zakończenie słodyczy.

 

Więcej…

 

Dzień Matki

26.05.2017

Z okazji Dnia Matki dzieci przygotowały dla mam liczne niespodzianki: teatrzyk z pacynkami, po którym recytowano wiersze i śpiewano piosenki, dzieci wręczyły mamom samodzielnie wykonane laurki i kwiaty z papieru, a na zakończenie zaprosiły mamy na słodki poczęstunek – tort, który dzień wcześniej same zrobiły.

 

Więcej…

 

"DZIEŃ PRAW DZIECKA"

20.11.2016

27 lat temu została przyjęta KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA. Z tej okazji zorganizowaliśmy w Ośrodku DZIEŃ PRAW DZIECKA. Dzieci poznały swoje prawa, a także otrzymały książeczki do kolorowania w celu ich utrwalenia. Mamy i dzieci uczestniczyły w różnych zabawach oraz konkursie plastycznym na temat PRAW DZIECKA. Otrzymane nagrody sprawiły, że ten dzień był prawdziwym świętem.

Więcej informacji na temat Konwencji o Prawach Dziecka można uzyskać na stronie Rzecznika Praw Dziecka: brpd.gov.pl/konwencja-o-prawach-dziecka

 

Więcej…

 

"19 DNI AKTYWNOŚCI W CELU ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI I MŁODZIEŻY, 1-19 LISTOPADA"

1-19.11.2016

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie promuje Międzynarodową Kampanię: "19 Dni Aktywności w celu zapobiegania przemocy wobec dzieci i młodzieży, 1-19 listopada", której finał odbywa się dnia 19 listopada, kiedy obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI. Przewodnim tematem kampanii w 2016 roku jest „NIEDOŻYWIENIE”. Ma ona charakter edukacyjno-informacyjny i jest skierowana zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Jej celem jest zapobieganie niedożywieniu dzieci, a także zaburzeniom odżywiania, tj. anoreksja czy bulimia. W ramach kampanii do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu leżajskiego przesłaliśmy materiały dla nauczycieli do wykorzystania w pracy z dziećmi i rodzicami.

Informacje na temat kampanii można uzyskać na stronie internetowej: 19days.woman.ch

 

"TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM"

W dniach 22-27.02.2016 r. w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" w Sądzie Rejonowym w Leżajsku oraz w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie pełnione były dyżury specjalistów. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogły uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie poradnictwa i wsparcia m.in. dotyczącego przemocy w rodzinie. Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

Dodatkowe informacje można uzyskać na specjalnej stronie internetowej poświęconej osobom pokrzywdzonym www.pokrzywdzeni.gov.pl

 

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20.11.2015

W dniu 20.11.2015 roku obchodziliśmy 26 rocznicę przyjęcia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.Z tej okazji zorganizowaliśmy w Ośrodku DZIEŃ PRAW DZIECKA.
Mamy i dzieci przebywające w Ośrodku uczestniczyły w zajęciach, podczas których zapoznały się z Prawami Dziecka,dzieci przedstawiały swoje prawa w formie kalamburów,
a mamy je odgadywały. Rozstrzygnięty został konkurs rodzinny na temat Praw Dziecka oraz przyznane nagrody, które najbardziej ucieszyły naszych najmłodszych mieszkańców.

Więcej…

 
Więcej artykułów…