Oferta

Pomoc świadczona przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

w Nowej Sarzynie.


wejście do ośrodka

 

Pomoc ambulatoryjna - pomoc dla osób doznających przemocy ze strony osób najbliższych, które z różnych powodów nie zdecydowały się zamieszkać w Ośrodku, lecz potrzebują skorzystać z pomocy prawnej, psychologicznej, pedagogicznej lub socjalnej.

Zarówno mieszkańcy Ośrodka, jak i osoby, korzystające z pomocy SOW w sposób ambulatoryjny mają możliwość uczestnictwa w grupie wsparcia, której spotkania odbywają się raz w tygodniu w naszym Ośrodku.

Pobyt stacjonarny- osoby skrzywdzone znajdą w Ośrodku spokój, bezpieczeństwo i regenerację sił. Mieszkaniec SOW i jego dzieci mogą liczyć na pomoc:

 

1. W zakresie interwencyjnym:

a) zapewnienie schronienia osobom doznającym przemocy w rodzinie oraz dzieciom pozostającym pod jej opieką, bez skierowania i bez względu na dochód, przez okres do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia w przypadkach uzasadnionych sytuacją osoby doznającej przemocy,

b) ochronę osób doznających przemocy w rodzinie przed osobą stosującą przemoc w rodzinie,

c) natychmiastową pomoc psychologiczną i prawną.

2. W zakresie terapeutyczno- wspomagającym:

a) Diagnoza problemu przemocy w rodzinie,

b) Opracowanie indywidualnego planu pomocy osoby doznającej przemocy w rodzinie uwzględniającego: potrzeby, cele, metody i czas pomocy,

c) Poradnictwo

  • psychologiczne,
  • prawne,
  • socjalne,
  • pedagogiczne,

d) Prowadzenie GRUPY WSPARCIA oraz GRUPY PSYCHOEDUKACYJNEJ,

e) Pomoc psychologiczna indywidualna ukierunkowana na wsparcie osób doznających przemocy w rodzinie,

f)  Zapewnienie dostępu do pomocy medycznej,

g) Wsparcie lub pomoc psychologiczna dla dzieci oraz specjalistyczna POMOC SOCJOTERAPEUTYCZNA I TERAPEUTYCZNA,Malowanie rękami

h) Konsultacje wychowawcze.

3. W zakresie potrzeb bytowych zapewnia:

a) całodobowy okresowy pobyt dla 18 osób,

b) pokoje mieszkalne przeznaczone maksymalnie dla pięciu osób, z uwzględnieniem sytuacji rodzinnej osoby doznającej przemocy w rodzinie, pokój matki z dzieckiem,

c) wspólne pomieszczenie do pobytu dziennego z miejscem zabaw dla dzieci i miejsca do nauki,

d) ogólnodostępna łazienka wyposażonych w sposób umożliwiający korzystanie zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci, odpowiednio jedna łazienka na pięć osób,

e) pomieszczenie do prania i suszenia,

f)  ogólnodostępna kuchnia, w której mieszkańcy samodzielnie przygotowują posiłki,

g) zapewnienie wyżywienia, odzieży i obuwia (jeżeli dochód osoby doznającej przemocy w rodzinie nie przekracza aktualnie obowiązującego kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, o którym mowa w art. 8 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej).


Szukasz pomocy w związku ze stosowaną wobec Ciebie przemocą

zadzwoń na nasz całodobowy numer 17 241 38 13, 17 786 30 55

lub napisz do nas na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Jesteśmy gotowi Ci pomóc!

Wspólnie z Tobą opracujemy najlepszy dla Ciebie plan działań, który pomoże Ci wyjść z kryzysu!

 

Grupa wsparcia jest rodzajem spotkania w obecności psychologa dla osób, które  przeżywają podobne trudności. Spotkania w ramach grupy wsparcia dają możliwość porozmawiania o swoich problemach, uczuciach oraz  emocjach, które im towarzyszą, z innymi osobami dotkniętymi podobnym problemem.

Więcej…

 

W zajęciach socjoterapeutycznych i terapeutycznych uczestniczą dzieci mieszkające w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Nowej Sarzynie. Program przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży doznających przemocy w rodzinie, będących ofiarami i/lub świadkiem przemocy stosowanej wobec nich lub osób bliskich, grupy dzieci dobierane są wiekowo.

Więcej…

 

Grupa psychoedukacyjna przeznaczona jest dla osób doznających przemocy ze strony osób najbliższych. Jej głównym założeniem i celem jest zatrzymanie przemocy w rodzinie. Dzieje się to poprzez:

Więcej…